Інфрачервоне опалення виробничих приміщень

Якісне облаштування системи обігріву для промислового приміщення — досить складне завдання. По-перше, кожне з таких будівель призначене для конкретних цілей і має відповідати певним вимогам (наприклад, щоб усі працівники мали відповідні умови праці). У них же, як правило, розташовується чимала кількість обладнання і різних комунікацій. По-друге, більшість промислових приміщень мають величезну площу і дуже високі стелі (в середньому від 5 до 15 метрів). У той же час висота робочої зони, яка власне і потребує обігріві, становить всього 2 метри.

Опалити такий обсяг повітряного простору стандартними способами не представляється можливим. Більшість традиційних систем опалення у випадку з великими приміщеннями виявляються або занадто дорогими, або просто неефективними. Проте, рішення цієї проблеми все ж було знайдено. Уже не один рік в світі досить успішно використовується інфрачервоне промислове опалення виробничих приміщень.

Як діють інфрачервоні обігрівачі? У виробничих будівлях їх розміщують переважно під перекриттям (рідше — на стінах по периметру приміщення). Спочатку нагріву повітря не відбувається. Випромінюючий елемент випускає інфрачервоні хвилі, які спрямовані безпосередньо в робочу зону. Там вони поглинаються усіма поверхнями і обладнанням, і звичайно, зігрівають людей. Поверхні стають згодом джерелом тепла і поступово прогрівають і повітря. Таким чином, при інфрачервоному опаленні практично відсутні тепловтрати, а ККД становить близько 95%.