Нові технології, що застосовуються при створенні гірських лиж 2017 року

Кожен новий сезон в гірськолижному спорті — це завжди нові можливості і перспективи для гірськолижників з будь-яким рівнем підготовки. Щорічно виробники гірськолижного спорядження докладають максимум зусиль, щоб випустити на ринок більш сучасний, комфортний і багатофункціональний гірськолижний інвентар.

У 2017 році тенденцією для більшості фірм-виробників спортивного інвентарю стало бажання максимально знизити вагу гірських лиж, і при цьому зберегти всі їх функціональні особливості. Кататися в глибокому снігу або долати великі дистанції під час занять гірськолижним спортом можна тільки в тому випадку, якщо гірськолижник відчуває себе комфортно в своїх лижах і впевнений в їх стійкості. Тому виробники гірськолижного інвентарю саме на питанні зниження ваги гірських лиж та гірськолижних черевик переважно акцентували свою увагу в сезоні 2017.

До питання зниження ваги гірських лиж необхідно було підходити дуже ретельно, адже, купуючи гірські лижі, спортсмен повинен бути впевнений в їх стійкості, зносостійкості, достатньої жорсткості і продуктивності. Тому тільки поєднання новітніх технологій, складних методів профілювання, технічно оброблених ламінатів і нової деревини змогли в результаті знизити загальну вагу гірських лиж, зберігши при цьому їх жорсткість і розмір.

Говорячи про вагу гірськолижних черевик, величезний прорив у вирішенні цього питання зробила компанія Atomic, випустивши модель гірськолижних черевик HAWK ULTRA — вага одного гірськолижного черевика всього 1680 грам. Ця модель гірськолижних черевик стала найбільш затребуваною у всьому світі і зайняла перше місце серед продажів всіх гірськолижних черевик. Однак, такий показник ваги гірськолижних черевик ще не межа і компанії-виробники продовжують вести роботу щодо подальшого зниження ваги гірськолижних черевик.

Для того, щоб досягти зменшення ваги, виробники гірськолижного спорядження розробляють і використовують різноманітні запатентовані технології. Так, наприклад, компанії Salomon, Elan і Rossignol більш легкої ваги гірських лиж, більш гладкої поверхні і в той же час відмінною жорсткості змогли досягти шляхом використання нетрадиційних матеріалів в носовій і хвостовій частинах лиж.

Для того ж, щоб знизити вагу гірськолижного черевика, виробники гірськолижного спорядження йдуть на кардинальні зміни в конструкції черевиків. Гірськолижні черевики можуть мати лише дві кліпсами, позбавляються у своїй конструкції вставки low-tech, вібрами або посиленого задника Carbon Spine. Постачальник спортивного спорядження SportZone пропонує моделі гірськолижних черевик 2017 року http://sportzone.com.ua/lyizhi/botinki-gornolyizhnyie з доставкою по Україні.

Окрім того, багато компаній-виробників гірських лиж відмовилися від використання титаналу по всій довжині лиж, залишивши цей матеріал лише в критичних зонах цього гірськолижного інвентарю. Це так само допомогло знизити загальну вагу лиж. Чудовий успішний приклад використання цієї технології можна простежити в багатьох моделях гірських лиж для фрірайду компанії Atomic.

Основа лиж для фрірайду компанії Atomic

Основа лиж для фрірайду компанії Atomic

Хоча виробники гірських лиж Blizzard і Völki досі дотримуються тривимірного дизайну, беручи за основу карбон, вони так само шукають свої підходи до зниження ваги моделей своїх гірських лиж.

Salomon QST 106

Горські лижі Salomon QST 106 – це відмінні лижі для тривалого катання на гірській місцевості.

 Гірські лижі Salomon QST 106 2017

Гірські лижі Salomon QST 106 2017

Незважаючи на те, що ця модель гірських лиж енергійно поводиться під час катання, вага гірських лиж QST 106 в сезоні 2017 була знижена компанією Salomon до 1900 гр кожній лижі. Тепер ноги гірськолижника будуть менше втомлюватися під час катання! Однак зниження ваги відбулося зовсім не через втрату функціональних особливостей гірських лиж. Революційний підхід до використання технологій для створення гірськолижного інвентарю став наслідком того, що лижі мають поліпшені характеристики демпфірування, і дають можливість гірськолижникам з легкістю і впевненістю ганяти по дугам.

Rossignol Super 7 HD

Більш декади гірські лижі серії S утримували на світовому рівні статус найлегших гірських лиж.

Гірські лижі Rossignol Super 7 HD 2017

Гірські лижі Rossignol Super 7 HD 2017

Але не буває межі досконалості! Тому компанія Rossignol ніколи не зупиняється на досягнутих результатах, даючи можливість своїм споживачам купувати кожен сезон вдосконалені моделі лінійки своєї продукції. Особливі запатентовані технології для створення носової і хвостової частини гірських лиж в поєднанні з карбоном зробили Super 7 HD ще легше, ніж в попередньому сезоні, але при цьому не змінили жорсткості гірських лиж!

Blizzard Zero G 108

Надійні і стабільні гірські лижі Zero G 108 компанії Blizzard змогли в сезоні 2017 вразити своєю супер легкістю (вага однієї лижі становить всього 1760 грам при ростовці в 185 см).

Гірські лижі Blizzard Zero G 108 2017

Гірські лижі Blizzard Zero G 108 2017

Підкоряючи гірські вершини, гірськолижники можуть бути впевненими в своєму безпомилковому виборі моделі гірських лиж! Використовуючи по всій довжині гірських лиж Zero G 108 карбонову 3D-структуру, компанія Blizzard змогла зберегти всі функціональні характеристики своїх гірських лиж, і при цьому домогтися вищевказаного зниження у вазі.

Armada TST evoAIR

Не лише унікальний дизайнерський підхід Кайла Марца (Kyler Martz) до створення верхнього шару гірських лиж компанії Armada TST evoAIR вражає своєю пишністю, але і поведінкові манери гірських лиж на снігу.

Гірські лижі Armada TST evoAIR 2017

Гірські лижі Armada TST evoAIR 2017

Надихнувшись неперевершеним успіхом гірських лиж Kufo, компанія Armada в сезоні 2017 створила ще одну чудову модель — TST evoAIR. Ця модель увібрала в себе шикарний стиль, відмінні матеріали і виробничі технології. Легкість лиж, в основному, забезпечується завдяки використанню надлегкого дерева і технології Tour Ultra-Lite Core при створенні сердечника лиж.

Elan Ripstick 106

Гірські лижі Ripstick компанії Elan 106 — це модель, яка підкорила всю команду гірськолижників, яка проводила тестування моделей 2017 сезону.

Гірські лижі Elan Ripstick 106 2017

Гірські лижі Elan Ripstick 106 2017

Впевненість гірськолижника в обраній моделі лиж під час підкорення гірських схилів забезпечується відмінно продуманою і підібраною комбінацією технологій, які були використані під час створення гірських лиж Ripstick 106. Легкий композитний матеріал в хвостовій і носової частини лиж, сердечник з дерев’яного ламінату та карбонових трубок, профіль Amphibio (поєднання в собі кращих якостей профілів rocker та camber) та інші висококласні сучасні технології — це гарантія впевненості гірськолижника в лижах Elan 106 Ripstick на будь-якому схилі.