З кожним роком газобетон набирає все більшої популярності на російському будівельному ринку. Газобетонні блоки активно застосовують при будівництві висотного або малоповерхового житла, і, звичайно ж, в приватному малоповерховому житловому будівництві — при зведенні котеджів або заміських будинків. Однак газобетон, як і будь-який продукт, має свої особливості і відмінності. Крім фізико-механічних характеристик (теплопровідність, щільність, міцність), блоки розрізняються за розмірами, якістю самого газобетону і за ціною. Причому низька ціна, як показує актуальна російська практика, аж ніяк не може бути продиктована високою якістю газобетонной продукції.
Перш за все, необхідно розібратися, які види Газоблоки Львів існують на сучасному ринку. За призначенням пористі газобетон ділиться на теплоізоляційні (з міцністю на стиск не нижче В 0,35, з середньою щільністю не вище 400 кг / м.куб), конструкційно-теплоізоляційні (з міцністю на стиск не нижче В 1,5, з середньою щільністю не вище 700 кг / м.куб) і конструкційні (з міцністю на стиск не нижче В 3,5, з середньою щільністю вище 700 кг / м.куб).
Зовнішній вигляд
Перше, що потрібно зробити при покупці газобетону, це звернути увагу на зовнішній вигляд матеріалу. Якісний автоклавний газобетон відрізняють наступні параметри: блоки на палеті перетягнуті стяжними пластиковими ременями, продукція упакована в цільну плівку, на якій нанесені логотипи компанії виробника та технічна інформація про блоках, все блоки мають світло-сірий однорідний колір. Якщо після відкриття упаковки ви виявили локальні місця намокання блоків в теплу пору року або полій в зимовий період, то це не є ознакою дефекту або низькою якістю продукту (блоки пропарюють в автоклаві при високій температурі і високому тиску, це пояснює наявність вологи блоках, яка після видалення плівки досить швидко випарується). Не варто купувати блоки на яких є граничні відхилення від геометричних розмірів, блоки мають неправильну геометричну форму (паралельні грані не симетричні і т.п.), блоки на яких є відбитості кутів і ребер, кількість таких дефектів в кожній упаковці не повинно перевищувати 5% .
Щільність і міцність
При виборі газобетонних блоків необхідно враховувати, що для зведення різних стін потрібно використовувати відповідні призначенням блоки. Якщо на стіну зверху спирається плита (дерев’яна балка, дах і т.п.), то для цього необхідно використовувати стінові блоки з товщиною не менше 200 мм. Якщо на стіну нічого не спирається зверху це як правило перегородка або ненесучі стіна, товщина таких стін як правило не перевищує 200 мм.
Щільність матеріалу розраховується за стандартною формулою, як відношення ваги до об’єму. Чим більше цифра, наступна за літерним позначенням щільності (для газобетонних блоків марка по щільності позначається великою літерою В), тим щільніше матеріал, з цього ж слід показник ізоляції від шуму і провідності тепла, чим нижче щільність матеріалу, тим він краще зберігає тепло. Так само газобетон з низькою щільністю легко нарізаються і володіють невелика маса, навіть якщо товщина газобетонного блоку велика.